Iškilioji spauda, kongrevas

Embossing technika. Iškilioji spauda. 

Kas yra ir kur naudojama iškilioji spauda?

Kai klientai su spaustuvės specialistais aptarinėja užsakomų etikečių išvaizdą, jie teiraujasi apie papildomus dekoravimo būdus. Pastebime, kad daugelis girdėję terminus kongrevas, karštasis štampavimas, iškilioji spauda, embossing technika  ir debossing technika,   bet  kaskart pravartu išsiaiškinti jų reikšmę.

Džiaugiamės, galėdami pasikalbėti apie galimybę suteikti prekės ženklui unikalumo ir pagaminti reljefines, specialia technologija po spausdinimo apdorotas, t.y. dekoruotas, pirkėjų dėmesį traukiančias etiketes.  

Pradėkime nuo pavadinimo. Kongrevas –  tai technologija, pavadinta anglų išradėjo William Congreve vardu 19 amžiuje.  Reljefinis atvaizdas įspaudžiamas medžiagoje karštuoju štampu (kongrevu) ir kontrštampu.  Gaunamas išgaubtas, iškilęs į stebėtoją vaizdas. 

Galimas ir atvirkščias kongrevas – kai gerojoje pusėje gaunamas įspaustas, įgaubtas vaizdas.

Ši technologija leidžia sukurti trimačio reljefo efektą ant įvairių etikečių paviršiaus: popieriaus, vyninio popieriaus, plėvelės. Spausdinimo procese kongrevas arba karštasis štampavimas yra vienas iš paskutinių gaminio apdorojimo etapų.

Reljefinis štampavimas (kongrevas) gali būti atliekamas:

      • su dažais ir be dažų,
      • su folija ir be folijos,
      • su laku ir be lako.

Tai leidžia sukurti originalių grafikos elementų derinių etiketėse. 

Embosingas ir Debosingas

Aptariant pospaudiminius etikečių užbaigimo darbus, suteikiančius joms relljefo efektą,  priimta vartoti iš anglų k. kilusius terminus embosingas ir debosingas

Embossing technika  (dažnai vadinama ir kongrevu) – tai iškilaus reljefo atspaudimas etiketės paviršiuje.

Priešingas- į etiketės paviršių įspaustas, įgaubtas reljefas  vadinamas debossing technika.

Šie populiarūs dekoravimo efektai puikiai tinka norint suteikti spaudiniui patrauklią, šiuolaikišką išvaizdą. O kartu su kitais efektais – spalvomis, folijavimu, lakavimu – gali paversti jį prabangiu.

Iškilioji spauda– šiuo terminu spaustuvių klientai, nesigilindami į technologijų niuansus, dažnai pavadina visus etikečių apdailos būdus, kuriais sukuriamas reljefinis efektais, kai atskiri grafikos elementai yra iškilę etiketės paviršiuje.

 

Reljefinis efektas gali būti sukuriamas ir šilkografijos bei skaitmeninio spausdinimo technologijomis.

Į ką verta atsižvelgti renkantis dizaino elementus?

Ne visi grafikos elementai tinkami iškiliam įspaudimui. Tam geriausiai tinka tekstas, logotipas, inicialai, ornamentas. Nors nėra griežtų taisyklių, embossing ar debossing technika atlikti spaudiniai geriausiai atrodo, kai  įgaubti ar išgaubti reljefiniai elementai naudojami kaip akcentas, o ne kaip vientisas plotas.

Naudokite nesudėtingus grafikos elementus ar ornamentus.  Kadangi išgaubtas ar įgaubtas įspaudimas suteikia etiketei tūrinį vaizdą, geriausiai atrodo paprastų ornamentų reljefas.

Reljefinio etikečių paviršiaus privalumai:

Įspūdingas unikalaus dizaino vaizdas, kuris patraukia pirkėjų ir potencialių klientų dėmesį.

Galimybė gaminti neįprastas etiketes:  karštas štampavimas su laku ir be jo, šilkografijos arba skaitmeniniu būdu sukuriamas reljefas dažnai naudojamas kosmetikos produktų etiketėms, įvairiems firminiams gaminiams.

Bet kuriuo atveju, papildomas etikečių dekoravimas, ar tai būtų įspaudimas, karštasis štampavimas ar folijavimas, spaudiniams suteikia prabangos ir reprezentatyvumo. 

SUSISIEKITE SU MUMIS

Spaustuvės ,,Printela“ specialistai patars dėl jūsų etikečių apdailos galimybių. Dirbdami su naujausiomis spausdinimo technologijomis galime pasiūlyti įvairių sprendimų, tokie kaip lazerinis įvairių etiketės elementų  bei formų iškirtimas, perforavimas ir kitų. Visa tai padeda gaminiui tapti išskirtiniu.