Atsakomybė aplinkai

Pagal Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, visos jį pasirašiusios šalys turėtų dėti dideles pastangas, kad būtų sumažintas išmetamo anglies dioksido ir teršalų kiekis.

Diegdama šiuolaikinės gamybos inovacijas, didindama lanksčios pakuotės panaudojimo galimybes, spaustuvė ,,Printela“ siekia būti draugiška aplinkai ir skatina klientus rinktis draugiškas aplinkai pakavimo medžiagas.

Atsakomybė aplinkai  prasideda nuo pačio pakuotės gaminimo proceso ir resursų kiekio, reikalingo jai pagaminti.

 

atsakomybė aplinkai

Kompanija investavo į naujos kartos aukštų technologijų spausdintuvus HP Indigo 20000 ir HP Indigo 6900. Tai suteikia įmonės klientams galimybių pasinaudoti skaitmeniniu būdu spausdinamų pakuočių ir etikečių sprendimais ir įgyti pranašumo rinkoje.

Lanksti pakuotė daro 5-10 kartų mažesnį poveikį aplinkai, palyginti su standžiomis pakuotėmis (stiklo, aliuminio, HDPE, PET).  Lanksčioms pakuotėms pagaminti reikia mažiau išteklių, jos yra   lengvesnės, užima mažiau vietos lentynoje ir transportuojant, todėl mažėja sandėliavimo kaštai ir kuro sąnaudos gabenant.

Skaitmeninis lanksčių pakuočių spausdinimas turi daug tvarumo pranašumų, palyginti su įprastu spausdinimu (fleksografinė, rotograviūrinė spauda).

 Skaitmeninis spausdinimas ekonomiškesnis spausdinant iki 3000 m², nei tokį patį kiekį fleksografiniu būdu ir iki 5000 m² –  nei rotograviūriniu būdu. 

Be taupymo pranašumų, skaitmeninis spausdinimas 65% mažiau įtakoja pasaulinį atšilimą, 60% – fotocheminę ozono koncentraciją, jam sunaudojama 37% mažiau energijos ir  45% mažiau vandens (lyginant 3000 m² spausdinimą skaitmeniniu ir fleksografijos būdu.)

 Lyginant 5000 m² spausdinimą skaitmeniniu ir rotograviūriniu būdu, skaitmeninių spaudos technologijų poveikis aplinkai yra 60 -80 % mažesnis. Šis efektas žymiai didesnis spausdinant mažesnius tiražus.  

Yra ir kitų aplinkosauginių privalumų, kurie nėra tokie akivaizdūs ir sunkiau išmatuojami:

Minimalios gamybos atliekos. Išvengiama pakuočių pertekliaus ir nesuvartotų atsargų.
Didžioji dalis mūsų naudojamo popieriaus yra sertifikuota FSC arba PEFC.
Nenaudojami jokie specialūs dažai su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis ar pavojingi oro teršalai. Prieš spausdinant ar valant nereikia jokių agresyvių chemikalų.
Jei pakuotės gerai pritaikytos tikslinei auditorijai, tie patys ar geresni rezultatai pasiekiami mažiau spausdinant.

Apskritai, įvertinus skaitmeninio spausdinimo privalumus – plačias rinkodaros galimybes  ir ekonomiškumą spausdinant mažus ir vidutinius kiekius, tvarumo pranašumai yra dar didesni.

Kviečiame visus esamus ir būsimus klientus prisijungti prie judėjimo ir kovoti su klimato kaita!